Wiadomości

Zbadano, co sądzą Polacy na temat ewentualnego wycofania z obiegu gotówki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pracownia IBRiS na zlecenie Radia Zet przeprowadziła badanie, co sądzą Polacy na temat ewentualnego wycofania z obiegu gotówki. Okazuje się, że aż 80 proc. Polaków nie chce, aby wycofana z obiegu gotówkę.

Ze stwierdzeniem, że “płatności bezgotówkowe – czyli te dokonywane kartą, telefonem, zegarkiem, powinny całkowicie zastąpić gotówkę” zdecydowanie zgadza się jedynie 3,4 procent ankietowanych. 12,4 procent “raczej się zgadza”. W sondażu IBRIS aż 66,5 procent pytanych odpowiedziało, że “zdecydowanie się nie zgadza” z wycofaniem gotówki. Z kolej 14,6 procent “raczej się nie zgadza”. Tylko 3,1 procent nie ma w tej sprawie zdania.

“Całkowitego zastąpienia płatności gotówkowych elektronicznymi nie chcą zarówno seniorzy, jak i młodzi Polacy. W grupie wiekowej 18-29 lat, aż 90 procent ankietowanych nie chce wycofania banknotów i bilonu. Zwolenników całkowitego zastąpienia gotówki jest raptem 22 procent. Wśród 60-latków, 83 procent pytanych nie chce zastąpienia płatności gotówkowych elektronicznymi. Wśród osób powyżej 70. roku życia przeciwników wycofania gotówki jest najmniej — to 58 procent” – opisuje rozgłośnia.

/Radio Zet, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!