Wiadomości

Zawieszenie broni na froncie armeńsko-azerbejdżąńskim. Gwałtowne protesty w Erewaniu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pojawiły się doniesienia, iż na froncie armeńsko-azerbejdżańskim wczoraj wieczorem weszło w życie zawieszenie broni. Nie są znane warunki, na jakich zostało ono zawarte. Nie wiadomo więc, do czego, poza przerwaniem ognia, zobowiązały się strony.

Jak poinformował dziś rano armeński resort obrony, noc na granicy Armenii i Azerbejdżanu minęła bez istotnych incydentów. Tak więc zawieszenie broni utrzymuje się…

Wojska azerbejdżańskie w toku prowadzonych w ostatnich dniach walk w kilku miejscach wdarły się na niewielką odległość na terytorium Armenii. Szczegóły wciąż nie są jasne. Internauci w oparciu o zdjęcia i filmy, które trafiły do sieci, próbują ustalić, które to dokładnie punkty znalazły się pod kontrolą wojsk Azerbejdżanu.

Tymczasem zapowiedź premiera Armenii Nikoli Paszyniana, iż gotów jest on zawszeć trwały pokój z Azerbejdżanem na warunkach, które sprawią, iż wielu okrzyknie go “zdrajcą”, wywołała gwałtowne protesty w Erewaniu. Przed siedzibą parlamentu zgromadziły się dziesiątki tysięcy osób, żądających ustąpienia Pasyzniania.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!