Wiadomości

Zatrzymany za profanację krzyża w katedrze usłyszał zarzut

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kwidzyńska policja postawiła zarzut obrazy uczuć religijnych 44-letniemu mężczyźnie, który – zdaniem funkcjonariuszy – 3 maja zrzucił ze ściany i połamał krzyż wiszący w kruchcie katedry w Kwidzynie. Za taki czyn grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

O zatrzymaniu 44-latka i postawieniu mu zarzutu poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie sierż. sztab. Anna Filar.

Jak wyjaśniła, do zatrzymania mężczyzny, mieszkańca powiatu kwidzyńskiego, doszło we wtorek. Tego dnia policja przyjęła zgłoszenie o akcie wandalizmu, jaki miał miejsce w kwidzyńskiej katedrze w miniony piątek. Zarzuty postawiono 44-latkowi w środę; nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia, o treści których policja nie informuje.

Jak dodała oficer prasowa kwidzyńskiej komendy, funkcjonariusze w porozumieniu z prokuraturą podejmą decyzje co do ewentualnych środków zapobiegawczych wobec mężczyzny. Wyjaśniła, że mężczyzna był wcześniej znany policji.

W katedrze w centrum Kwidzyna ze ściany kościelnej kruchty zrzucony został krzyż. Ktoś go też połamał i podeptał, a do kropielnicy wlał najprawdopodobniej alkohol. Proboszcz kościoła zawiadomił policję.

Czytaj też:

Policja prowadzi śledztwo ws. profanacji krzyża w katedrze w Kwidzynie

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!