Wiadomości

Zatrzymano uczestników bójki i strzelaniny w Obiszowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polkowiccy policjanci zatrzymali pięć osób w sprawie niedzielnej bójki, która miała miejsce we wsi Obiszów. Piątka mężczyzn usłyszała zarzut udziału w bójce z użyciem broni palnej oraz innych niebezpiecznych narzędzi. Następstwem opisywanego zdarzenia była rana postrzałowa prawej nogi u jednego z jego uczestników.

9 września br. policjanci z komendy powiatowej w Polkowicach otrzymali informację o podejrzeniu postrzelenia mężczyzny, do którego doszło około godziny 16.30 we wsi Obiszów. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze przekazali rannego Zespołowi Pogotowia Ratunkowego.

Jak informowały media, dwójka osób idących ulicą została zaatakowana przez trzech mężczyzn, którzy po zdarzeniu oddalili się samochodem w nieznanym kierunku. Mieli oni poruszać się busem na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

Pytany przeze mnie na tę okoliczność st. sierż. Przemysław Rybikowski z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach powiedział, że obie grupy zachowywały się agresywnie i że trudno mówić, iż któraś została zaatakowana przez inną. Podobnie rzecz przedstawiła prok. Lidia Tkaczyszyn Prokuratury Rejonowej w Legnicy.

– Dwie grupy mężczyzn starły się ze sobą, przy czym doszło do użycia niebezpiecznych narzędzi, w tym również broni palnej. Zaczęło się od konfliktu pomiędzy pojedynczymi osobami, po czym włączało się do niego coraz to więcej osób – powiedziała prok. Tkaczyszyn.

Zaraz po zdarzeniu policjanci rozpoczęli również działania mające na celu ustalenie sprawców. W wyniku podjętych wielu czynności, polkowiccy funkcjonariusze w przeciągu kilku godzin od zaistnienia zdarzenia zatrzymali w tej sprawie podejrzewanych mężczyzn. W działaniach brali udział także policjanci z nieetatowej grupy realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach do zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych przestępców.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie pięciu zatrzymanym zarzutu udziału w bójce z użyciem broni palnej oraz innych niebezpiecznych narzędzi. Prokuratura Rejonowa w Głogowie zdecydowała o zastosowaniu wobec czworga mężczyzn policyjnego dozoru. Podejrzanym o udział w bójce grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

– Wszyscy zatrzymani to Polacy, mieszkańcy Głogowa i okolic, w wieku ok. 30 – 40 lat. Uczestników bójki było więcej, obecnie trwają czynności, które mają doprowadzić do ustalenia pozostałych osób. Trwają też ustalenia dotyczące tego, kto użył broni palnej – poinformowała prok. Tkaczyszyn.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!