Wiadomości

Zatrzymano trzech sprawców, którzy zniszczyli wystawę Solidarności poświęconą Papieżowi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kryminalni z gdańskiego komisariatu na Śródmieściu zatrzymali trzech sprawców w wieku od 16 do 18 lat, którzy w dniu 11 kwietnia około godziny 4 nad ranem zniszczyli wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II.

– W piątek rano, dzięki zebranym w tej sprawie informacjom, kryminalni z komisariatu na Śródmieściu w jednym z mieszkań na Przymorzu zatrzymali do tej sprawy 16-letniego gdańszczanina. Drugi z wandali – 16-latek z powiatu gdańskiego został przesłuchany przez policjantów wczoraj po południu. W niedzielę rano na terenie powiatu chojnickiego funkcjonariusze z komisariatu w Czersku zatrzymali trzeciego ze sprawców. 18-latek z Gdańska przebywa w policyjnym areszcie i czeka na zarzuty. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą – czytamy w komunikacie podanym na stronie Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Policja przekazała, że dwaj 16-latkowie zostali już przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego, a o ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich. Z kolei zatrzymany przez funkcjonariuszy z Czerska 18-latek przebywa w policyjnej izbie zatrzymań i czeka na zarzuty. Za zniszczenie mienia grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!