Wiadomości

Zatrzymano Irakijczyka ze sfałszowanym paszportem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zatrzymali obywatela Iraku, który posługiwał się podrobionym szwedzkim dowodem osobistym, a w bagażu miał jeszcze dwa sfałszowane dokumenty.

Wczoraj (04.12.2017 r.), w pociągu relacji Warszawa-Berlin,  funkcjonariusze Straży Granicznej wylegitymowali 34- letniego mężczyznę, który do kontroli przedstawił szwedzki dowód osobisty. Okazało się, że dowód został podrobiony. Szweda udawał obywatel Iraku, który w bagażu posiadał swój oryginalny dokument.

Cudzoziemiec został zatrzymany. W trakcie przeszukania jego bagażu ujawniono jeszcze dwa przerobione dokumenty – polski paszport oraz włoski dowód osobisty. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszącej 3 lata.

Wobec cudzoziemca wszczęto postępowanie administracyjne zobowiązujące go do powrotu Do tego czasu obywatel Iraku przebywać będzie w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!