Europa Polska Wiadomości

Zatrzymano cztery ciężarówki wiozące gruz z Niemiec do Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal newslubuski.pl funkcjonariusze KAS zatrzymali nielegalny transport odpadów. Na granicy z Niemcami zatrzymano cztery ciężarówki pełne ziemi, gruzu i azbestu. Organizatorom transportu grozi teraz spora kara.

Lubuski Urząd Celno-Skarbowy prowadził kontrole pojazdów w okolicach byłego przejścia granicznego w Świecku. Podczas służby funkcjonariusze zatrzymali m.in. cztery ciężarówki jadące z Niemiec do Polski.

– Kierowcy deklarowali w dokumentach, że przewożą ziemię gliniastą pod budowę drogi w okolicach Rzepina. Tymczasem pojazdy nie miały specjalnego oznakowania charakterystycznego dla przewozu odpadów i pozwoleń na wwóz do Polski tego typu śmieci – informuje Ewa Markowicz, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Funkcjonariusze zatrzymali transport i poinformowali Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Podczas szczegółowej kontroli okazało się, że w dwóch ciężarówkach była ziemia, natomiast w dwóch kolejnych mieszanka ziemi, gruzu i azbestu.

Sprawą zajął się Główny Inspektor Ochrony Środowiska. – Czyn tego rodzaju zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5, a działalność karą administracyjną w wysokości do pół miliona złotych, która może być nałożona na podmiot odbierający nielegalne odpady – dodaje Markowicz.

Takie procedery niestety mają miejsce się coraz częściej.

Źródło: newslubuski.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!