Wiadomości

Zatrzymano członka grupy przestępczej przerzucającej migrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

2 czerwca funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, na polecenie Prokuratora Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, zatrzymali członka międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, która czerpała korzyści z przerzutu imigrantów.

W toku śledztwa ustalono, że zatrzymany obywatel Polski był bezpośrednim organizatorem wykrytego na terenie Niemiec przerzutu 47 nielegalnych imigrantów z Syrii, Iraku, Bangladeszu, Senegalu i Sri Lanki. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz organizowania przemytu szlakiem bałkańskim na terytorium Polski oraz Niemiec nielegalnych imigrantów.

Z tego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Wcześniej w tej sprawie skierowano już do sądu akty oskarżenia przeciwko kilkunastu członkom tej grupy przestępczej. Część z oskarżonych została skazana prawomocnymi wyrokami.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!