Wiadomości

Zatrzymano 76-latkę. Ukradła gadżety erotyczne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdańscy policjanci poinformowali w piątek o zatrzymaniu czterech osób podejrzanych o kradzieże w drogeriach. Sprawcy ukradli m.in. perfumy oraz inne kosmetyki. Jedna z zatrzymanych to 76-latka, która ukradła m.in. trzy wibratory i olejek intymny.

– Łupem 76-latki padły m.in. kosmetyki do pielęgnacji włosów oraz ciała. Kobieta ukradła też trzy wibratory, a także żel i olejek intymny – przekazał oficer prasowy KMP w Gdańsku asp.szt. Mariusz Chrzanowski. Wskazał, że kobieta w swoich zeznaniach nie wyjaśniła powodu, dla którego ukradła artykuły ze sklepu. – Usłyszała 8 zarzutów na łączną sumę prawie 1,2 tys. zł – podsumował oficer.

Ponadto, policjanci zatrzymali 34-latka z Warszawy, który we wtorek z jednej z gdańskich drogerii ukradł perfumy o wartości ponad 1 tys. zł. Mężczyzna – jak tłumaczył oficer prasowy – został zatrzymany przez policję, po tym jak wrócił do sklepu, który wcześniej okradł.

– Policjanci znali już jego rysopis, a w dniu, kiedy pojawił się w galerii miał na sobie fioletowe, krótkie spodenki. Jego odnalezienie w tłumie klientów nie było trudne i kryminalni szybko go zatrzymali – relacjonował Chrzanowski. Dodał, że mężczyzna trafił na komisariat, a podczas dalszej pracy nad tą sprawą, kryminalni ustalili, że ma na swoim koncie także inne kradzieże.

– 34-latek z Warszawy usłyszał łącznie dwa zarzuty kradzieży perfum – wyjaśnił rzecznik gdańskiej policji. Oficer prasowy przekazał, że we wtorek zatrzymano również 26-latka z powiatu gdańskiego, który usłyszał zarzuty nie tylko kradzieży, ale też posiadania narkotyków.

– Mężczyzna dopuścił się przestępstwa wspólnie ze swoim 23-letnim kompanem, którego także zatrzymali kryminalni – podkreślił policjant. Obaj sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży mienia wspólnie i w porozumieniu. Wartość ukradzionych perfum to prawie 1 tys. zł.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!