Wiadomości

Zastępca Adama Bodnara zamierza dołączyć do Wiosny Roberta Biedronia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak ustalił serwis 300polityka.pl, Sylwia Spurek, zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, złożyła rezygnację ze stanowiska i zamierza dołączyć do ugrupowania Roberta Biedronia.

O transferze Spurek do ugrupowania Roberta Biedronia spekulowano od kilku miesięcy. Zastępczyni Adama Bodnara miała kilka dni temu złożyć rezygnację ze stanowiska – podaje 300polityka.pl.

Sylwia Spurek została powołana na stanowisko zastępcy RPO w 2015 rok. Jest doktorem nauk prawnych i radcą prawy. Współzałożycielka Fundacji Klinika Rządzenia. Od 1999 r. zaangażowana w działania na rzecz praw człowieka, w latach 2002-2005 prawniczka w Sekretariacie Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, gdzie uczestniczyła w pracach nad rządowym projektem pierwszej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Do 2014 r. radca Prezesa Rady Ministrów w Departamencie Prawnym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, następnie wiceszefowa Biura Pełnomocniczki Rządu do Spraw Równego Traktowania (do czerwca 2015 r.). W latach 2008-2015 członkini Zespołu do spraw Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych, 2010-2012 przedstawicielka Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Komitecie Ochrony Praw.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!