Wiadomości

Zarzuty w związku z tzw. zmową przetargową

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pięć osób usłyszało zarzuty w związku z możliwymi nieprawidłowościami przy przetargach organizowanych w Oddziałach Regionalnych Agencji Mienia Wojskowego. Śledztwo prowadzi poznańska Delegatura CBA pod nadzorem Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Kolejne pięć osób usłyszało zarzuty w związku ze śledztwem dotyczącym tzw. zmowy przetargowej w związku z publicznymi przetargami na sprzedaż rzeczy ruchomych niekoncesjonowanych oraz odpadów organizowanych przez Oddziały Regionalne Agencji Mienia Wojskowego. W toku prowadzonych czynności ujawniono szereg nieprawidłowości związanych z wpływaniem na rozstrzygnięcia prowadzonych przetargów.

Wśród podejrzanych znalazło się troje pracowników (kierownik i dwóch specjalistów) działów ds. Gospodarowania Mieniem Ruchomym Oddziałów Regionalnych Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy, Warszawie i Poznaniu, którzy ujawnili dane dotyczące postępowań przetargowych stanowiące tajemnice służbową oraz dwóch przedsiębiorców biorących udział w zmowach przetargowych.

Podejrzani usłyszeli zarzuty w Wydziale do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, która nadzoruje toczące się postępowanie.

W toku śledztwa zarzuty usłyszało już 12 osób. Prokurator zastosował wobec części z nich wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji połączonych z zakazem kontaktowania się z współpodejrzanymi, a także poręczenia majątkowego w kwotach 20 lub 10 tysięcy złotych.

Za popełnienie zarzucanych im przestępstw grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!