Wiadomości

Zarzuty dla Wojewódzkiego i Palikota. Co im grozi?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grozi im za to grzywna w wysokości nawet pół miliona złotych

Prokuratura Rejonowa w Warszawie postawiła byłemu posłowi Januszowi Palikotowi, gwiazdorowi TVN Jakubowi Wojewódzkiemu i ich wspólnikowi Tomaszowi Czechowskiemu zarzuty, dowiedział się „Super Express”. Według prokuratury celebryci złamali prawo, reklamując napoje alkoholowe w internecie. Grozi im za to grzywna nawet do pół miliona złotych. Wszyscy trzej zostali już przesłuchani.

Palikot, Wojewódzki i Czechowski prowadzą wspólnie spółkę zajmującą się produkcją i sprzedażą wysokoprocentowych alkoholi. Na Instagramie od kilku lat intensywnie reklamowali m.in. wódkę i whisky. Zgodnie z polskim prawem jest to zabronione. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa prokuraturę powiadomił działacz miejski Jan Śpiewak. Złożył on zawiadomienie do prokuratury ws. Wojewódzkiego i Palikota. Łamali prawo reklamując wódkę i piwo?

– We wszczętym postępowaniu potwierdzono zarzuty dotyczące sprzecznej z obowiązującymi przepisami reklamy wysokoprocentowych napojów alkoholowych na profilach w serwisie społecznościowym, należących do Jakuba W., Janusza P. i Tomasza Cz. To przestępstwo z art. 13 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grozi im za to grzywna w wysokości nawet pół miliona złotych – potwierdził „Super Expressowi” w oficjalnym piśmie prok. Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!