Wiadomości

Zarząd SLD podjął decyzję w sprawie Żukowskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Anna Maria Żukowska nie będzie już rzeczniczką Sojuszu Lewicy Demokratycznej – informuje Interia.

Z ustaleń dziennikarzy portalu wynika, że Zarządu SLD podjął dziś uchwałę, w myśl której rzecznikiem partii nie może być parlamentarzysta. Na tej podstawie dotychczasowa rzeczniczka Anna Maria Żukowska złożyła rezygnację z pełnionej funkcji.

O tym, że politycy Sojuszu nie są zadowoleni z działań swojej rzeczniczki Interia informowała we wcześniejszych publikacjach. – Sprzeciw wobec poczynań pani rzecznik tlił się od paru miesięcy. Katalizatorem była wypowiedź o obowiązkowych szczepieniach– mówił jeden z informatorów serwisu.

Chodzi o słowa, które padły na antenie Polsat News. Żukowska stwierdziła w nim, że należy wprowadzić przymus szczepień. – Nie była [ta wypowiedź – red.] z nikim uzgodniona i przelała czarę goryczy. Zmian domaga się ścisłe kierownictwo i posłowie – tłumaczył rozmówca portalu.

Sama zainteresowała zapowiadała, że podda się wynikom głosowania. Posłanka podkreślała, że gdy zabrała głos ws. szczepień to nie było jeszcze stanowiska całej Lewicy (obecnie klub popiera dobrowolność szczepień).

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!