Wiadomości

Zapomnijcie o UE! – Ameryka wzywa Wielką Brytanię do zerwania z unijnymi regulacjami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wielka Brytania została wezwana do naciśnięcia przycisku „reset” oraz do wycofania się z restrykcyjnych przepisów Brukseli i otwarcia się na handel ze Stanami Zjednoczonymi – informuje portal express.co.uk.

Ted McKinney, amerykański podsekretarz rolnictwa ds. handlu międzynarodowego płodami rolnymi, wezwał Zjednoczone Królestwo do przyjęcia po Brexicie własnych regulacji.

Przemawiając na konferencji Oxford Farming, stwierdził, że Stany Zjednoczone mają obecnie problemy w handlu z Unią Europejską i wskazał, że umowa, jaka mogłaby zostać zawarta po Brexicie między Londynem a Waszyngtonem, stanie się faktem, jeśli Wielka Brytania porzuci niektóre twarde ograniczenia Brukseli.

– Mamy nadzieję, że Wielka Brytania opracuje własne standardy dotyczące żywności oraz bezpieczeństwa środowiskowego – dodał.

– W naszej ocenie UE jest miejscem, w którym bardzo trudno jest prowadzić działalność, dlatego mamy nadzieję, że w następstwie Brexitu zostanie przynajmniej rozważony reset – podkreślił. – Mam tu na myśli wycofanie się z niektórych ciężarów sanitarnych i fitosanitarnych. Licząc, że zostaną one usunięte lub zmienione, co zaowocuje znacząco większymi możliwościami handlu pomiędzy Wielką Brytanią i USA.

Jego komentarze stanowiły odpowiedź na słowa Michaela Gove´a, który powiedział na tej samej konferencji, że „nie pójdzie na kompromis w sprawie wysokich standardów” w przyszłych umowach handlowych.

Sekretarz ds. Środowiska dodał, że Wielka Brytania przyjęła unijne standardy sanitarne, które obecnie zakazują importu wyprodukowanego hormonu mięsa wołowego i mytego chlorem z USA, i traktuje je „bardzo poważnie”.

/express.co.uk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!