Wiadomości

Zamurowała ciało dziecka wewnątrz drewnianej skrzyni. Następnie używała jej jako szafki nocnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Argentynie doszło do makabrycznego odkrycia. Okazało się, że matka korzystała ze szafki wykonanej ze zwłok swojej córki – czytamy na portalu wprost.pl.

Funkcjonariusze policji odkryli ciało Milagros Nazareth Martin po tym, jak o zaginięciu dziewczynki poinformował organy ścigania jej ojciec. Mężczyzna tłumaczył, że od miesięcy nie miał kontaktu z córką. Równocześnie na posterunek zgłosili się krewni, którzy mieli niepokojące informacje. Policjanci postanowili odwiedzić dom mieszkającej w Buenos Aires matki dziecka, Vanesy Mansilli. Kobieta wcześniej przekonywała męża, że oddała dziecko do ośrodka opieki społecznej ze względu na to, że w domu panowały złe warunki.

Gdy na miejsce przyjechali policjanci, by przeszukać mieszkanie, kobieta przyznała, że jej córka umarła. Twierdziła, że nie wiedziała, co zrobić w tej sytuacji i „była przerażona”. Wyjaśniała, że obawiała się odebrania jej dwójki pozostałych dzieci – w wieku trzech i siedmiu lat. W związku z tym postanowiła ukryć śmierć dziewczynki. Na pobliskiej budowie kobieta zebrała cement, którego użyła do zamurowania ciała dziecka wewnątrz drewnianej skrzyni. Następnie używała jej jako szafki nocnej.

Kobieta miała przyznać się krewnym do tego, że jej dziecko nie żyje. Utrzymywała, że odkryła śmierć córki po kąpieli. – Po drzemce poszła zobaczyć, co u dziewczynki, ale ona już nie żyła. Powiedziała, że miała katar i ślinę w ustach – relacjonował zeznania kobiety jeden ze śledczych.

Badanie ciała dziecka wykazało, że Milagros zmarła z powodu infekcji dróg oddechowych wywołanej wcześniejszymi chorobami. Stan dziewczynki wymagał przeprowadzenia tracheotomii. Jej matka została oskarżona o zabójstwo.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!