Wiadomości

Zamordował pięciu członków rodziny, wśród ofiar są dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Francuska Grupa Interwencyjna Żandarmerii Narodowej (GIGN) zastrzeliła w środę w mieście Douvres na północny wschód od Lyonu mężczyznę, który wcześniej zamordował pięciu członków rodziny, w tym trójkę dzieci.

22-letni mężczyzna schował się we wtorek wieczorem w domu, w którym zamordował rodzinę patchworkową, w tym ojca, macochę, trójkę dzieci – 17- i 15-latkę oraz 5-latka. Do popełnienia zbrodni użył białej broni. 22-latek był synem – z pierwszego małżeństwa – ojca tej rodziny, która przebywała w Douvres od lipca 2021 roku. Jednak sam sprawca nie mieszkał z nimi. Jeszcze tego samego wieczoru mężczyzna powiadomił żandarmów o zabójstwie.

Portal France Bleu informuje, że funkcjonariusze próbowali rozmawiać ze sprawcą na miejscu do momentu przyjazdu w środę rano oddziału antyterrorystycznego GIGN. Negocjacje trwały aż do południa. Według portalu franceinfo, sprawca był uzbrojony w karabin i miecz japoński, miał też kamizelkę kuloodporną. Został zastrzelony w środku dnia.

Trwa dochodzenie w tej sprawie. Żandarmi poinformowali w środę wieczorem, że sprawca był poddawany leczeniu z powodu zaburzeń psychicznych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!