Wiadomości

Zamieszki w Lipsku, tłum próbował uniemożliwić deportację imigranta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nocy w Lipsku doszło do walk ulicznych pomiędzy policją a kilkusetosobową grupą demonstrantów, która chciała przeszkodzić w wykonaniu decyzji sądu o deportacji imigranta z Syrii. W kierunku funkcjonariuszy poleciały butelki i kamienie. Policja użyła gazu pieprzowego i pałek. Sytuacja została opanowana dopiero w środę nad ranem.

Zamieszki wybuchły we wtorek wieczorem, gdy policja przyszła do mieszkania imigranta z Syrii, który zgodnie z decyzją sądu miał być deportowany do Hiszpanii. Sąsiedzi zablokowali najpierw samochody policyjne, a później całą ulicę.

Kilkaset osób zaczęło wynosić z mieszkań meble, by zbudować barykady. W kierunku interweniujących policjantów posypały się butelki i kamienie. Policja odpowiedziała używając pałek i gazu pieprzowego. Jak twierdzą lokalne media, w starciach zostało rannych kilkanaście osób. Jak dotąd policja nie potwierdziła tych informacji.

Pod koniec 2018 roku około 240 tys. imigrantów bez prawa pobytu w Niemczech miało zostać deportowanych. Udało się jednak wydalić zaledwie 24 tys. osób.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!