Wiadomości

Żałoba w Koszalinie. Przez miasto nie przejdzie orszak Trzech Króli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sobotę koszaliński MOPR będzie gotowy do udzielenia bieżącej pomocy w postaci zasiłków losowych dla rodzin ofiar piątkowego pożaru w Koszalinie, w którym zginęło pięć dziewcząt – poinformował prezydent Koszalina Piotr Jedliński. Zapowiedział, że niedziela będzie w tym mieście dniem żałoby.

Prezydent Koszalina poinformował, że rodziny ofiar pożaru zostały otoczone opieką psychologów i psychiatrów, zorganizowano też ich spotkanie z zastępcą prezydenta miasta i prokuratorem.

Od soboty – jak poinformował Jedliński – pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie będą gotowi do udzielenia bieżącej pomocy w postaci zasiłków losowych dla rodzin ofiar.

Prezydent Koszalina ogłosił też, że niedziela będzie w tym mieście dniem żałoby. – Proszę wszystkich, którzy organizują imprezy, o ich odwołanie – zaapelował. Piątkowy koncert w Filharmonii Koszalińskiej został poprzedzony minutą ciszy.

W niedzielę ulicami Koszalina nie przejdzie orszak Trzech Króli.

Podczas piątkowej konferencji prasowej rzeczniczka koszalińskiej policji podkom. Monika Kosiec poinformowała, że w miejscu zdarzenia był też 25-letni mężczyzna, który z poparzeniami trafił do koszalińskiego szpitala. Stan jego zdrowia nie pozwala go przesłuchać. Nie wiadomo, jaka była jego rola w tym zdarzeniu.

Rzeczniczka dodała, że ustalono już, kto jest właścicielem escape roomu i kto go podnajmował. Trwają czynności z udziałem tych osób.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!