Wiadomości

Żakowski wpadł w szał po słowach Wróbla o „Klątwie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ilekroć obrażany jest Kościół Katolicki, wrażliwość wiernych, gdy atakowana jest polskość i wszystko, co jest w jakikolwiek sposób z nią związane, red. Żakowskiemu zawsze sprawia to wiele satysfakcji. Nic też dziwnego, że po obejrzeniu spektaklu „Klątwa”, który to był obleśnym w formie i w treści, przepełnionym nienawiścią atakiem na wszystko, co dla Polaków i katolików drogie i piękne, po prostu piał z zachwytu.

Ale oto niespodziewanie dziennikarz Jan Wróbel zdobył się na odwagę i na antenie radia TOK FM wyraził swoje zdanie na temat tego spektaklu:

– Byłem na przedstawieniu „Klątwa”. Muszę przyznać, że tak się poczułem, że gdybym chciał młodzież szkolną, ale i starsze osoby, zaprowadzić, żeby wytłumaczyć, jak się rodzi faszyzm, jak się rodzi hitleryzm, to właśnie trzeba iść na „Klątwę”. To jest hitlerowskie przedstawienie oparte całkowicie na zasadzie: nienawidź i czyń co chcesz, nienawiść cię wyzwoli. I bardzo wielu przedstawicieli Polski tolerancyjnej, demo-lewicy, szlachetnych i miłych ludzi, prawie ze łzami w oczach oklaskuje tych młodych Hitlerków. Dawno nie byłem tak przejęty, może w mniejszym stopniu tym ohydnym przedstawieniem, ale tą afirmacją płynącą od sporej części widowni. Nie, nie ma dla tego poparcia – powiedział.

I tu red. Żakowski pokazał, jak rozumie wolność słowa, o której zwykł mówić przy każdej niemal okazji:

– Nie wiem, co zrobi Jan Wróbel, a właściwie wiem, domyślam się. Nie wiem, co zrobi kierownictwo Radia TOK FM. Ja chciałem bardzo przeprosić wszystkich twórców spektaklu „Klątwa” i słuchaczy TOK FM, za to, że takie niegodne sformułowania, kłamliwe, idiotyczne, głupie zostały w tym programie innego dnia użyte. Dla mnie jest wstydem, że coś takiego w stacji, z którą współpracuję od lat, się pokazało – pluł się na antenie TOK FM redaktor Żakowski.

WK

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!