Wiadomości

Zagraniczna organizacja prowadzi wirtualne “targi” dzieci dla homoseksualistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Brukseli odbywa się wirtualna konferencja oraz wystawa expo dla homoseksualnych par, które chcą zostać rodzicami – informuje portal Do Rzeczy.

Międzynarodowa organizacja non-profit Men Having Babies zajmuje się pomocą męskim homoseksualnym parom w adopcji dzieci. Gejowskie pary, które szukają surogatek dla swoich dzieci, mogą w niej otrzymać pomoc finansową oraz edukacyjną w zakresie opieki nad dzieckiem. Jak informuje organizacja na swojej stronie internetowej, w corocznych konferencjach, warsztatach i seminariach internetowych udział bierze ponad 2 tys. uczestników.

MHB promuje “dostępność usług związanych z macierzyństwem zastępczym dla gejów poprzez pomoc finansową”. Ponadto organizacja promuje “korzyści” jakie niesie za sobą rodzicielstwo zastępcze gejów, dostarcza wiedzy parom homoseksualnym w zakresie wychowania dzieci oraz promuje praktyki rodzicielstwa zastępczego dla par homoseksualnych.

Organizacja wspiera także finansowo gejów, którzy chcą być rodzicami. Prowadzi także ranking agencji i klinik, w których można “zamówić” dziecko. Dodatkowo, umożliwia funkcjonowanie “biura prasowego homoseksualnych rodziców zastępczych”, którzy w kontaktach z mediami opowiadają o swoich doświadczeniach jako rodzice zastępczy. Wreszcie MHB prowadzi także forum na Facebooku dla gejów-ojców zastępczych, surogatów i dawców komórek jajowych, którzy piszą o swoich doświadczeniach związanych z macierzyństwem zastępczym i rodzicami. Organizacja wspiera także badania akademickie na temat rodzicielstwa gejów i macierzyństwa zastępczego.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!