Wiadomości

Zacytował Biblię, został zwolniony z pracy. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Rejonowy Kraków Nowa Huta uniewinnił kierowniczkę ds. zarządzania zasobami ludzkimi w sieci IKEA. Kobieta była oskarżona o ograniczenie praw pracownika, który został zwolniony, gdy zamieścił cytat z Biblii. – Prokuratura złoży apelację – mówi w rozmowie z portalem tvp.info rzecznika Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska.

Postępowanie dotyczy okoliczności zwolnienia pracownika, który w wewnętrznej sieci firmy zamieścił dwa cytaty z Biblii, w reakcji na publikację artykułu o LGBT. Został za to zwolniony.

– Wyrok uniewinniający prokuratura uważa za błędny. Ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika, że oskarżona naruszyła prawa pokrzywdzonego, doprowadzając do zwolnienia go z pracy z powodu swoich arbitralnych ocen i uprzedzeń względem pracownika odwołującego się do wartości katolickich – powiedziała Skrzeczkowska.

Zdaniem prokuratury „wpis pracownika z podaniem cytatów nie był atakiem na określoną osobę spośród współpracowników, a odpowiedzią na wcześniejsze działanie pracodawcy promującego ideologię LGBT”. O charakterze karnym sprawy przesądza art. 194 Kodeksu karnego, który gwarantuje ochronę praw z uwagi na przynależność wyznaniową.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!