Wiadomości

Zabójstwo 5-latki w Berlinie. Miała polskie korzenie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje RMF, w parku w Berlinie została znaleziona nieprzytomna 5-latka. Dziewczynka zmarła w szpitalu od ran zadanych nożem. Policja zatrzymała sprawcę – 19-letniego mężczyznę. Niemieckie media piszą, że dziecko miało niemiecko-turecko-polskie korzenie.

5-letnia dziewczynka była poszukiwana od wtorkowego popołudnia. Jej zaginięcie z placu zabaw zostało zgłoszone o godz. 14:45. W jej poszukiwania zaangażowanych było ponad 100 funkcjonariuszy. Wieczorem niemiecka policja poinformowała, że przypadkowy przechodzień znalazł nieprzytomne, ranne dziecko w parku Pankow w Berlinie. Na ciele dziewczynki były ślady od ugodzeń nożem.

Wezwani na miejsce ratownicy próbowali ją reanimować, potem została śmigłowcem przetransportowana do szpitala. Niestety, życia 5-latki nie udało się uratować. Policja poinformowała o zatrzymaniu 19-letniego mężczyzny, podejrzanego o zabójstwo dziecka. Ma on powiązania z dzieckiem, choć nie poinformowano, o jakie chodzi. Dziennik “Bild” podaje za rzecznikiem policji, że sprawca ma niemiecko-tureckie pochodzenie. Jego ofiara miała niemiecko-polsko-tureckie korzenie.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!