Wiadomości

Za pieniądze polskich podatników walczy z mową nienawiści i… daje popis “wrażliwości” przy okazji pożaru katedry Notre Dame

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Michał Bilewicz, kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW oraz wykładowca na Wydziale Psychologii UW, to jeden z autorytetów polskiej lewicy. Głośno było o nim niedawno w związku z jego występami w Muzeum Polin. Dał się wówczas poznać jako osoba wyjątkowo zacietrzewiona i wrogo usposobiona do Polaków. Przy okazji przypomniano, że otrzymał on grant w wysokości prawie 2 mln zł na projekt „Mowa pogardy. Psychologiczne mechanizmy rozprzestrzeniania się agresji werbalnej wobec grup mniejszościowych”.

– Od kilku lat mamy do czynienia z prawdziwą epidemią mowy pogardy. Obrażanie muzułmanów, Żydów czy Ukraińców to smutna codzienność polskich mediów i internetu – ale problem ten ma też wymiar globalny. Celem projektu jest zrozumienie, jak mowa pogardy odmienia nas, odbiorców mediów. Czy stajemy się przez nią mniej wrażliwi na zło wokół nas? Czy zmienia się sposób, w jaki patrzymy na obcych? – mówił niedawno prof. Michał Bilewicz.

Czytaj też:

Polski podatnik finansuje antypolonizm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!