Wiadomości

Za kilka dni lek na Covid-19 w polskich szpitalach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do szpitali trafi w październiku ponad 20 tysięcy dawek remdesiviru – poinformował w Radiu ZET wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

– Wczoraj podpisałem umowę na dostawę leku remdesivir. Już w środę do Polski trafi pierwsza partia. W październiku tego leku będzie ponad 20 tysięcy, w kolejnych miesiącach będą to podobne ilości, które dostaniemy, czyli w listopadzie, grudniu. Więc problem tego leku dla pacjentów tych najbardziej chorych na koronowirusa zniknie – wyjaśnił.

Dopytywany, czy w takim razie w szpitalach nie będzie już brakować tego leku, przyznał, że „nie będzie już problemu”.

Kraska był też pytany o to, czy rząd wprowadzi dodatkowe obostrzenia związane ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych powiedział, że „na pewno zamknięcie cmentarzy to nie jest rzecz, którą byśmy chcieli”.

– Jestem przekonany, że to nie nastąpi. To, co możemy robić, to apelować do wszystkich osób, by rozłożyć te wizyty na grobach naszych najbliższych. To święto, do którego jesteśmy przywiązani. Czasem jedziemy przez pół Polski na groby naszych bliskich. Dlatego rozłóżmy to w czasie. Nie róbmy tego w sobotę, niedzielę, poniedziałek. Rozłóżmy to na tydzień, dwa – zaapelował.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!