Wiadomości

Za czynną napaść na policjantów trafili do aresztu – grozi im długoletnie więzienie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zarzuty czynnej napaści na policjantów usłyszało wczoraj pięcioro mieszkańców Lipna. Zatrzymani zaatakowali funkcjonariuszy, gdy Ci zwrócili im uwagę, aby usunęli z jezdni przedmioty utrudniające poruszanie się.

Do zdarzenia doszło w Lipnie w minioną sobotę, 1.01.2022 r. Dwóch policjantów pionu kryminalnego zatrzymało się przy grupie mieszkańców, by zwrócić im uwagę na blokowanie przejazdu przez postawione na jezdni przedmioty. Wtedy, jeden z mężczyzn agresywnie znieważył funkcjonariuszy i nie wykonywał wydawanych poleceń, mimo okazania legitymacji służbowej, a także zidentyfikowania formacji. Po czym zaatakował jednego z kryminalnych. Podczas obezwładniania agresora, na policjantów ruszyły pozostałe osoby, które uniemożliwiły stróżom prawa wykonywanie dalszych czynności. Na pomoc, brutalnie zaatakowanym funkcjonariuszom, szybko przybyły dodatkowe patrole. Jeden z policjantów z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

W wyniku podjętych czynności zatrzymanych zostało pięcioro mieszkańców Lipna — trzech mężczyzn w wieku 25, 37 i 59 lat i dwie kobiety w wieku 40 i 52 lata. Wszyscy usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Główny agresor odpowie dodatkowo za znieważenie policjantów i groźby karalne.

Sąd nie miał wątpliwości, żeby wobec sprawców tej napaści zastosować najsurowszy środek zapobiegawczy. Czworo z nich zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia. Jedna z podejrzanych, za poręczeniem majątkowym, została objęta policyjnym dozorem. Niewykluczone, że zarzuty w tej sprawie usłyszą kolejne osoby.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!