Wiadomości

Z YouTube zniknął jeden z najpopularniejszych polskich kanałów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kanał „Uwaga Naukowy Bełkot” znika z polskiego YouTube. Informację przekazał za pośrednictwem Facebooka jego twórca – Dawid Myśliwiec.

“O 4 rano obudził mnie telefon z informacją, że z mojego kanału nadawane są jakieś dziwne transmisje live i że zmieniła się jego nazwa. Natychmiast zaczęliśmy działać – wylogowałem się ze wszystkich urządzeń. Ponieważ miałem włączoną weryfikację dwuetapową wyłączyłem ją i włączyłem ponownie. Cały czas miałem dostęp do konta. Nie widziałem żadnych nowych logowań. W przeciwieństwie do innych podobnych ataków nie zostały usunięte filmy. Wylogowałem się ze wszystkich urządzeń miarę spokojny poszedłem spać…” – zaczyna swój wpis na facebooku Dawid Myślwiec.

“O 7 rano obudził mnie telefon z informacją, że z mojego kanału nadawane są jakieś dziwne transmisje live i że zmieniła się jego nazwa. Zamiast robić wszystko od początku sprawdziłem wtyczki i aplikacje. Odebrałem wszystkim innym osobom uprawnienia do zarządzania kontem. Potem zlokalizowałem potencjalne źródło problemu w postaci wtyczki, która miała uprawnienia do ingerowania w transmisje live. Pousuwałem wszystko, co mogło ingerować w YT i tym razem obserwowałem na bieżąco. Od tamtej pory nic się nie działo… do teraz” – czytamy dalej.

“Pół godziny temu odebrałem maila z informacją o zamknięciu konta za naruszenie poważnych wytycznych. Bez ostrzeżenia i wskazania o co konkretnie chodzi. Bez pytania, czy wszystko OK, czy może nie działo się coś podejrzanego. Bez ukrywania treści budzących wątpliwości itd. Po latach robienia filmów, co do których nie było najmniejszych uwag w kilkanaście godzin potraktowano mnie jak przypadkowego kmiota, za co mam teraz ogromne pretensje do YouTube i może lepiej, żebym teraz na gorąco nie pisał nic więcej na temat tej procedury” – informuje Myśliwiec, który zamierza odwołać się od tej decyzji.

“No więc odwołałem się od decyzji. Uruchamiam wszystkie kontakty, żeby to odkręcić. Niestety od jutra do wtorku jestem w większości na wyjazdach, więc liczę, że sprawę da się stosunkowo łatwo ogarnąć. Jeżeli coś się zmieni będę informował. Zostawiam linki do miejsc gdzie ciągle mogę funkcjonować w sieci (drugi kanał jest nietknięty… póki co). Najszybciej w podróży rzeczy będę raportował na Instagramie” – zapewnia twórca popularnego kanału.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!