Wiadomości

Z ramienia ISIS formowali w Hiszpanii brygadę dżihadystek – Lwic Allaha

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Muzułmanki z różnych krajów miały stworzyć w Hiszpanii dżihadystyczną brygadę kobiet. Werbunkiem do grupy Lwic Allaha zajmowało się tzw. Państwo Islamskie (IS).

Jak ustalił hiszpański dziennik „ABC”, powołując się na informacje służb specjalnych, w internecie trwał proceder werbowania kobiet, które miały utworzyć brygadę IS w Hiszpanii. Grupa o nazwie „Lwice Allaha” rekrutowała m.in. obywatelki Hiszpanii, Maroka i Chile. Proceder prowadziło dwóch dżihadystów z Maroka. Jeden z nich był rezydentem w Melilli, północnoafrykańskiej enklawie Hiszpanii. Utworzenie siatki dżihadystek udaremniły dwie policyjne operacje z 2014 i 2016 r.

Do werbunku dochodziło poprzez zakładanie w sieci grup dyskusyjnych, które dotyczyły najczęściej zagadnień związanych z islamem. Część z nich funkcjonowała na Facebooku, a także na komunikatorze WhatsApp. Służby trafiły na ich trop poprzez monitorowanie profili na portalach społecznościowych. Choć grup dyskusyjnych było dużo, miały one zazwyczaj tego samego administratora

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!