Wiadomości

Z powodu uderzenia pioruna uszkodzeniu uległa kolejka na Kasprowy Wierch

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi Portal Tatrzański, piorun uderzył w Kasprowy Wierch. Kolejka na Kasprowy Wierch uległa awarii. Turyści utknęli na szczycie.

– W trakcie postoju, w wyniku wyładowań atmosferycznych, doszło do uszkodzenia zasilania kolei. W momencie zatrzymania kolei na terenie stacji Myślenickie Turnie i stacji górnej Kasprowy Wierch przebywało 450 turystów. Kolej została ponownie uruchomiona po zlikwidowaniu awarii krótko po północy. 250 osób przebywających w tym czasie na Kasprowym Wierchu sprawnie zostało zwiezione na dół do Kuźnic – poinformowała Magdalena Załubska-Król z Biura Prasowego PKL.

Turyści, którzy utknęli na szczycie, mieli zapewnioną opiekę pracowników kolei i ratowników TOPR. Wszyscy otrzymali też ciepłe posiłki i napoje. Kolej zwoziła turystów w nocy w trybie awaryjnym do Myślenickich Turni, stamtąd strażacy i toprowcy zwozili ich samochodami na dół.

Kolejka na Kasprowy Wierch pozostanie dziś nieczynna. Jej ponowne uruchomienie nastąpi po przeprowadzeniu przeglądu technicznego i po odbiorze przez Transportowy Dozór Techniczny. Osoby, które miały na dziś zarezerwowany przejazd, otrzymają zwrot pieniędzy.

/portaltatrzanski.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!