Wiadomości

Z Mińskich Targów Książek usunięto książki o Noworosji i Donbasie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Organizatorzy Mińskich Międzynarodowych Targów Książek poprosili przedstawicieli rosyjskiego wydawnictwa „Książkowy świat” (Книжный мир), aby usunęli z ekspozycji książki, które dotyczą działań wojennych na Donbasie i które w jakikolwiek sposób uderzają we współczesną Ukrainę.

Białoruś w ostatnim czasie na każdym kroku demonstruje, iż z Rosją nie jest jej po drodze – i to w każdej praktycznie dziedzinie…

W działania te wpisuje się niedawna deportacja do Azerbejdżanu popularnego rosyjskiego blogera Aleksandra Łapszina, znanego ze wsparcia, jakiego udzielał on separatystom z Górskiego Karabachu, dążącym do oderwania tej prowincji od Azerbejdżanu. Pomimo protestów władz na Kremlu i osobistych interwencji ministra spraw zagranicznych FR Siergieja Ławrowa, Białoruś wydała go Azerom.

Głośnym echem odbiło się też aresztowanie trzech współpracowników rosyjskiej agencji informacyjnej REGNUM – obywateli Białorusi, którym prokuratura białoruska postawiła zarzut podżegania do waśni na tle narodowościowym.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!