Wiadomości

Z lotnisk w Pekinie i Szanghaju wystartowały dwa samoloty z materiałami ochronnymi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Z lotnisk w Pekinie i Szanghaju wystartowały dwa samoloty z zakupionymi przez Polskę materiałami ochronnymi dla służby zdrowia, na pokładzie każdego jest po kilkaset ton paczek; dziś po południu powinny być już w Warszawie – poinformował w czwartek rano szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Obecnie to Zachodnia Europa stanowi epicentrum pandemii – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle tutaj sytuacja z dnia na dzień przedstawia się gorzej. W Polsce liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, przekroczyła wczoraj tysiąc, a czternaście osób do wczoraj zmarło.

Tragiczna jest zwłaszcza sytuacja w Hiszpanii, gdzie w ciągu minionej doby zmarło 738 osób zainfekowanych koronawirusem. To rekordowa liczba zgonów w ciągu 24 godzin – poinformowały w środę przed południem hiszpańskie władze sanitarne. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła w Hiszpanii do 47.610. Spośród nich zmarły 3.434 osoby. Dzień wcześniej w Hiszpanii zmarło 514 osób, co już wydawało się liczbą koszmarną…

We Włoszech w ciągu ostatnich 24 godzin liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła o 5.210 – do 74.386. W ciągu ostatniej doby zmarły tam 683 osoby zarażone koronawirusem, przez co łączna liczba ofiar śmiertelnych doszła we Włoszech do 7.503. Należy podkreślić, że odnotowana w ciągu ostatniej doby liczba zgonów w związku z zarażeniem koronawirusem jest mniejsza niż wczoraj, choć większa niż przedwczoraj i trzy dni temu…

W Niemczech z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 198 osób – poinformował w czwartek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 49 w porównaniu ze środą. W ciągu ostatnich 24 godzin zaraziło się 4 995 osób.

Poza Europą, najgorsza sytuacja panuje w USA. Ponad 200 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu minionej doby w Stanach Zjednoczonych. USA stały się tym samym szóstym krajem, w którym przekroczono liczbę tysiąca ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!