Wiadomości

Z Iraku i Bangladeszu – nielegalnie przybyli do Polski ukryci w naczepie ciężarówki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przyjechali do Polski w naczepie ciężarówki. Dwaj obywateli Bangladeszu i obywatel Iraku dostali się do ciężarowego dafa na terenie Rumuni. Po tym, jak wpadli na stacji paliw w ręce policjantów z Pawłowic, zostali przekazani funkcjonariuszom z bielskiej placówki straży granicznej.

Informację o obcokrajowcach odnalezionych w bułgarskiej ciężarówce na terenie stacji paliw w Warszowicach, natychmiast przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej. Zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Podczas przesłuchania dwóch z nich oświadczyło, że pochodzi z Bangladeszu, natomiast trzeci zadeklarował obywatelstwo Iraku. Do naczepy ciężarówki dostali się w Rumunii przy pomocy przemytnika. Oświadczyli, że zamierzali dotrzeć do krajów Europy Zachodniej.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Bielsku – Białej wszczął w stosunku do nielegalnych imigrantów postępowania administracyjne. Usłyszeli oni również zarzuty dotyczące przekroczenia granicy RP wbrew przepisom. Obywatele Bangladeszu zostali przekazani stronie czeskiej w ramach umowy o readmisji. Z kolei zatrzymany obywatel Iraku został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!