Wiadomości

YouTube będzie ograniczać zasięg teorii spiskowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Firma YouTube poinformowała, że zamierza zmienić funkcjonujący na platformie system rekomendacji – celem jest ograniczenie widoczności tzw. treści skrajnych, w tym np. promujących teorie spiskowe lub zawierających fałszywe informacje.

W zeszły piątek firma YouTube poinformowała, że zamierza podjąć działania na rzecz ograniczenia zasięgu filmów zawierających „dezinformację” i „teorie spiskowe”, w celu zmniejszenia wpływu materiałów o charakterze ekstremistycznym na opinię publiczną. Portal ma przestać rekomendować filmy z tzw. „treściami na granicy” – czyli takimi, które co prawda nie łamią wytycznych dla społeczności, ale niewiele im brakuje. Zmiana podobno dotknie mniej więcej 1% materiałów zamieszczanych w serwisie i w pierwszej kolejności będzie testowana w USA.

– Zaczniemy redukować rekomendacje dla treści z pogranicza i takich, które mogłyby wprowadzać użytkowników w błąd w szkodliwy sposób – jak np. filmów promujących cudowne lekarstwo na poważną chorobę czy twierdzenie, że Ziemia jest płaska, lub rażąco fałszywe informacje o wydarzeniach historycznych, takich jak 9/11 – czytamy w oświadczeniu.

/www.gry-online.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!