Wiadomości

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej zajęła wysokie miejsce w rankingu uczelni niepublicznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej zajęła wysokie miejsce w rankingu uczelni niepublicznych. W najnowszym zestawieniu, przygotowanym na 2019 rok przez Perspektywy, awansowała o kilkanaście pozycji.

Wśród różnych kryteriów branych pod uwagę w przygotowywaniu oceny końcowej WSKSiM uzyskała miejsce w czołówce między innymi pod względem dostępu studentów do kadr wysokokwalifikowanych, pozyskiwania środków unijnych czy umiędzynarodowienia. O szczegółach mówi dziekan WSKSiM dr Dorota Żuchowska.

– Mamy pierwsze miejsce w Polsce pod względem dostępności dla studentów kadr wysoko wykwalifikowanych. Jesteśmy TOP 3, jeśli chodzi o innowacyjność. Mamy też bardzo dobrą efektywność pozyskiwania środków finansowych na badania. Jesteśmy też w czołówce w zakresie umiędzynarodowienia uczelni – powiedziała dr Dorota Żuchowska.

WSKSIM jest też w pierwszej dziesiątce uczelni pod względem ocen wystawianych między innymi przez profesorów belwederskich, którzy nie pracują w danej uczelni.

WSKSiM zamierza się z kolei odwołać do kapituły w związku z brakiem punktów za akredytację. Dziekan uczelni zwraca w tym kontekście uwagę, że uczelnia ma aktualną akredytację na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!