Wiadomości

Wywodzący się z partii Zielonych niemiecki polityk wpadł na pomysł, jak oszczędzać

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kryzys ws. gazu zachęcił wielu niemieckich polityków do szukania kreatywnych rozwiązań, które mogłyby pomóc obywatelom. Premier Badenii-Wirtembergii Winfried Kretschmann zalecił Niemcom, by rzadziej się kąpali. “Nie bierzcie tak często prysznica” – doradził.

Wywodzący się z partii Zielonych premier Kretschmann wiele razy chwalił się, że bardzo dba o środowisko. Wspominał, że na co dzień jeździ elektrycznym samochodem, a na dachu swojego domu ma instalację fotowoltaiczną. W jednym z ostatnich wywiadów wyjawił swoje pomysły na oszczędzanie. Doradził, że najlepiej “ogrzewać tylko jedno pomieszczenie”, a codzienny prysznic nie jest koniecznością.

Pomysły Kretschmanna nie wszystkim przypadły do gustu. Niemiecki parlamentarzysta Jan Korte ocenił, że obywatele, którzy na co dzień zmagają się z wieloma problemami, nie potrzebują „cynicznych porad dotyczących oszczędzania energii”. – Jakże nieskończenie oderwali się bioniemieccy burżuje od tych, którzy od lat musieli oszczędzać każdego dnia. Trudno w to uwierzyć – dodał Korte.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!