Wiadomości

Wysocy rangą funkcjonariusze policji zatrzymani przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Biuro Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymało czterech oficerów z Komendy Stołecznej – dowiedział się portal tvp.info. Z ustaleń portalu wynika, że to policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową – naczelnik, kierownik sekcji i dwóch oficerów. Wydział ma zostać poddany całkowitej reorganizacji.

Zatrzymań dokonano na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. W ręce funkcjonariuszy BSW wpadli naczelnik wydziału, kierownik jednej z sekcji oraz dwóch innych wysokich rangą funkcjonariuszy.

– Zatrzymania funkcjonariuszy komórki do walki z przestępczością samochodową to efekt wspólnych działań Komendanta Stołecznego Policji i Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Ze względu na nadal trwające czynności w tej sprawie ewentualne wypowiedzi zastrzegła sobie Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, w której prowadzone jest postepowanie przygotowawcze w tej sprawie – powiedział portalowi tvp.info rzecznik KGP inspektor Mariusz Ciarka.

Policjanci usłyszą w prokuraturze zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków a także manipulowania statystykami policyjnymi. Z ustaleń śledczych wynika, że policjanci, zawyżając statystyki, dzielili się uzyskanymi za to premiami.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!