Wiadomości

Wypadek na ORP “Ślązak” podczas prób morskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jedna osoba została ranna podczas testów prowadzonych na okręcie polskiej Marynarki Wojennej ORP Ślązak. Do zdarzenia doszło na Morzu Bałtyckim w rejonie Zatoki Gdańskiej. Okręt natychmiast wrócił do portu w Gdyni.

– Potwierdzam, że doszło do zdarzenia z udziałem jednego z pracowników Stoczni Wojennej podczas prób na patrolowcu – powiedział w rozmowie z portalem Wirtualna Polska kapitan Krzysztof Płatek z Inspektoratu Uzbrojenia RP. Do zdarzenia doszło, gdy okręt przechodził próby zdawczo-odbiorcze. Po wypadku okręt natychmiast ruszył do portu, w którym na rannego mężczyznę czekała już karetka.

Poszkodowany został jeden z pracowników PGZ Stocznia Wojenna. Po powrocie okrętu do portu w Gdyni rannym zajął się zespół medyczny z wezwanej karetki pogotowia. Pracownik stoczni został ostatecznie zawieziony do szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

Jak na razie nic nie wskazuje na to, by wypadek w jakikolwiek sposób wpłynął na sposób i harmonogram prac zdawczo-odbiorczych prowadzonych na Ślązaku.

Przypomnijmy, że okręt patrolowy Ślązak po rozwiązaniu Stoczni Marynarki Wojennej jest własnością Inspektoratu Uzbrojenia i na czas prób został czasowo przekazany do dyspozycji PGZ Stocznia Wojenna.

/fakt.pl, defence24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!