Wiadomości

Wyłudzała pożyczki na podstawie danych osobowych z CV kandydatek do pracy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy zakończyli dochodzenie w stosunku do mieszkanki Katowic, która usłyszała aż 26 zarzutów oszustw gospodarczych. Kobieta wykorzystała dane osobowe pozyskane z dokumentów CV kandydatów do pracy i zawierała szereg umów pożyczkowych oraz umów na usługi telekomunikacyjne. 44-latka usłyszała już zarzuty. Niewykluczone, że pokrzywdzonych w sprawie może być więcej.

Aktem oskarżenia zakończyło się postępowanie karne prowadzone przeciwko 44-letniej mieszkance Katowic. Kobieta, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i pod pretekstem chęci zatrudnienia w swojej firmie nowych pracowników, wchodziła w posiadanie ich danych osobowych zawartych w treści składanych przez nich CV. Osób zgłaszających swoje kandydatury jednak nie zatrudniała, a na podstawie danych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych zawarła aż kilkanaście umów, w tym ze spółkami zajmującymi się udzielaniem pożyczek przez internet, bankami oraz podmiotami świadczącymi usługi telekomunikacyjne.

Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej mikołowscy śledczy zgromadził obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie kobiecie aż 26 zarzutów oszustwa i tym usiłowania oszustwa w obrocie gospodarczym. 44-latka przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!