Wiadomości

Wydrzyńska skazana. Proaborcyjne aktywistki dają upust wściekłości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Justyna Wydrzyńska, działaczka Aborcyjnego Dream Teamu, została skazana za pomocnictwo w aborcji farmakologicznej. Środowiska lewicowe dają upust wściekłości.

We wtorek 14 marca, Sąd Okręgowy Warszawa-Praga Południe skazał Justynę Wydrzyńską, aktywistkę Aborcyjnego Dream Teamu, za pomocnictwo w aborcji. “Winna: udzielenia pomocy Annie, przez przekazanie paczkomatem mizoprostolu, art. 152 par. 2 KK. Uniewinniona za posiadanie leków z zamiarem wprowadzenia do obrotu. Osiem miesięcy ograniczenia wolności przez wykonywanie nieodpłatnej pracy przez 30h/msc. Uzasadnienie wyroku będzie utajnione” – przekazały na facebooku aktywistki z Aborcyjnego Dream Teamu.

Decyzja warszawskiego sądu wywołała falę komentarzy i wściekłość proaborcyjnych, środowisk lewicowych. “Pie*dol się polsko” – napisały w mediach społecznych działaczki ADT. “Pomoc drugiej kobiecie w aborcji to żadna wina. To duma” – stwierdziła natomiast znana z wspierania inicjatyw dot. zabijania dzieci nienarodzonych posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!