Wiadomości

Wydarzenie „edukacyjne dla dzieci”. Naturyści świętowali Dzień bez Stroju Kąpielowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Hiszpańskie organizacje tzw. naturystów we współpracy z lokalnymi władzami liberalnej partii Ciudadanos w dystrykcie Latina w Madrycie w niedzielę zorganizowały na publicznej pływalni Dzień Bez Stroju Kąpielowego. Organizatorzy zachęcali do udziału wszystkich chętnych, w tym całe rodziny, przekonując, że wydarzenie jest „edukacyjne dla dzieci”.

Według organizacji tzw. naturystów „strój kąpielowy jest niehigieniczny, nie przepuszcza słońca, zatrzymuje wilgoć i nie pozwala na odpowiedni prysznic przed kąpielą w basenie”, a „przede wszystkim zwraca uwagę na pewne części ciała, które ukrywa jako niemoralne, złe”.

Jak przekonują przedstawiciele Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Naturyzmu Wspólnoty Madrytu (ADN), cytowani przez dziennik internetowy „Gacetin Madrid”, „strój kąpielowy jest z natury niemoralny, sprawia, że niemoralne stają się części ciała, które ukrywa, kryminalizuje ludzkie ciało, nie jest ideologicznie neutralny”.

W deklaracji opublikowanej przez Hiszpańską Federację Naturyzmu (FEN) nudystów poinstruowano, aby w niedzielę przyszli wcześnie na pływalnię i zajmowali „widoczne miejsca blisko wejścia”, aby „zachęcić rodziny i wszystkie osoby do przyłączenia się i wypróbowania najlepszego sposobu na cieszenie się dniem na basenie”.

„Potępiamy konserwatywne ugrupowania, które pod fałszywym pretekstem ochrony rodziny i dziecka chcą narzucić swoją moralność i ograniczyć swobody obywatelskie. Zachęćcie waszych przyjaciół i rodziny do udziału w tym doświadczeniu, szczególnie edukacyjnym dla dzieci” – podkreślili organizatorzy w deklaracji.

Organizacje naturystów opowiedziały się za „brakiem stroju kąpielowego jako opcją standardową”.

„Pragniemy wkomponować naturalną nagość w krajobraz plaż, rzek i basenów. Chcemy, aby wszyscy mogli wyrażać swoją wolność w ubieraniu się, mieli prawo do własnego wizerunku oraz konstytucyjnie uznanej swobody wypowiedzi, zgodnie z Europejskim Trybunałem Praw Człowieka (…).

Informujemy, że UNICEF, największa międzynarodowa organizacja działająca na rzecz dzieci, w żadnym ze swoich dokumentów nie wskazuje nagości człowieka jako wyrządzającej szkody” – wskazano.

Według tego oświadczenia „nudyzm jest społecznie korzystny, gdyż pomaga zmniejszyć różnice między ludźmi i wyeliminować seksualne konotacje nagości”. „Twierdzimy, że nagość pomaga zaakceptować własne ciało. Osoba, która się rozbiera, to osoba, która akceptuje swoje ciało takim, jakie jest” – podkreślili organizatorzy.

To już trzeci w tym roku Dzień Bez Stroju Kąpielowego w Madrycie. Początek inicjatywy datuje się na 2003 r., na podstawie umowy między władzami miasta Madrytu i organizacjami naturystów.

Hiszpania staje się rajem dla pedofilów?

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!