Wiadomości

Wydano nakaz aresztowania Marilyna Mansona

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja w amerykańskim stanie New Hampshire wydała nakaz aresztowania słynnego wokalisty Marilyna Mansona w związku z oskarżeniami o napaść.

Manson jest poszukiwany przez policję w Gilford. Funkcjonariusze o nakazie aresztowania poinformowali w mediach społecznościowych. Jak podano, chodzi o napaść podczas jednego z koncertów tego kontrowersyjnego artysty.

Policja podaje, że Manson (a tak naprawdę Brian Hugh Warner) popełnił dwa wykroczenia i nie odpowiedział na wezwania do wyjaśnień; nie stawił się na komisariacie.

„Pan Warner, jego agent i radca prawny wiedzieli o sprawie od jakiegoś czasu, ale nie poczynili żadnych starań, aby przyjechać do New Hampshire i złożyć zeznania, odpowiadając na zarzuty” – wyjaśnili funkcjonariusze.

Chodzi o atak na kobietę – kamerzystkę – podczas koncertu w 2019 r. w Bank of New Hampshire Pavilion. Manson miał napaść na nią; policja zaznacza, że nie chodzi o napaść seksualną.

Mansonowi grozi kara do więzienia i grzywna.

„Nie jest tajemnicą dla nikogo, kto był na koncercie Marilyna Mansona, że lubi prowokować na scenie. Kamerzystka zażądała 35 tys. dolarów odszkodowania po tym, jak na jej ramię spadła niewielka ilość śliny muzyka. Poprosiliśmy o dowody rzekomych szkód, jednak nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Roszczenia są absurdalne i nadal jesteśmy zdecydowani na współpracę z władzami, tak jak robiliśmy to do tej pory – oświadczył adwokat Mansona Howard King.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!