Felietony

Wydał pozytywną opinię monstrualnej budowli w sercu Puszczy Noteckiej, walczył z wycinką drzew opanowanych przez kornika w Puszczy Białowieskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już pisaliśmy wczoraj, w samym sercu Puszczy Noteckiej powstaje gigantyczna budowla. Informacja o tym, dotąd skrzętnie skrywana, wywołała prawdziwą burzę w internecie.

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że pod raportem dotyczącym oddziaływania tejże inwestycji na środowisko podpisał się prof. dr hab. Piotr Tryjanowski – dyrektor Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i zarazem znany ekolog, który niedawno protestował przeciwko „niszczeniu” Puszczy Białowieskiej.

„W związku ze stosunkowo niedużą powierzchnią zajmowaną przez planowaną inwestycję oraz nieznaczne wykorzystanie tych terenów przez istotne gatunki ptaków wnioskować można, że inwestycja nie przyczyni się do znaczącego ograniczenia przestrzeni niezbędnej do utrzymania obecnego stanu ochrony ptaków będących przedmiotami ochrony obszaru Natura 2000 Puszcza Notecka. W związku z brakiem na omawianym terenie znaczących walorów przyrodniczych nie planuje się wykonywać szczególnych działań minimalizacyjnych” – czytamy w tym kuriozalnym raporcie.

Ale to nie koniec rewelacji – zarówno prof. Tryjanowski, jak i inni autorzy raportu związani są z Fundacją Fauna Polska, mającą swoją siedzibę właśnie w Stobnicy. W Radzie Fundacji, stanowiącej organ nadzorczy, jest również przedsiębiorca Paweł Michał Nowak, ojciec Dymitra Nowaka, prezesa zarządu spółki D.J.T., który buduje „zamek” w Stobnicy.

Czytaj też:

W sercu Puszczy Noteckiej powstaje gigantyczny pałac. Ekolodzy nic nie wiedzą?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!