Wiadomości

Wyciekł pakiet do głosowania w wyborach kopertowych. Poczta Polska zawiadomiła ABW

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wyciekł pakiet wyborczy, który listonosze mają dostarczać przed prezydenckimi wyborami kopertowymi. Jak ustalili dziennikarze RMF FM, Poczta Polska zawiadomiła o tym Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W skład pakietu wyborczego wchodzą: karta do głosowania, oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu, instrukcja i zestaw kopert.

Stanisław Żółtek, kandydat na urząd prezydenta Polski, twierdzi, że doszło do wycieku pakietu wyborczego. Dokumenty pokazał na konferencji prasowej w Krakowie. Żółtek wyjaśnił, że właśnie taki pakiet trafi do naszych skrzynek pocztowych. Jednak pocztowcy zastanawiają się, skąd mógł wyciec dokument. Poczta Polska miała go otrzymać dopiero w środę wieczorem – informuje portal fakt.pl.

– Z naszych informacji wynika, że te druki, z których pracownicy poczty złożą pakiety wyborcze, mają dotrzeć do Poczty Polskiej w środę wieczorem – twierdzi w rozmowie z Faktem Piotr Moniuszko, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty. – Jeszcze nikt na poczcie nie wie, jak wyglądają – dodaje.

/fakt.pl, rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!