Wiadomości

Wybuch samochodu w Warszawie, są ofiary

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na ulicy Wrocławskiej w Warszawie miała miejsce eksplozja samochodu, który przewoził butle z gazem. Jak poinformowała warszawska Straż Miejska, są ofiary śmiertelne. 5 osób zostało rannych, z czego 3 trafiły do szpitala.

Przed południem 30 sierpnia u zbiegu Wrocławskiej i Blatona doszło do eksplozji. Wybuchły butle z gazem przewożone przez furgonetkę – informuje stołeczna Straż Miejska, dodając, że „na miejsce zdarzenia jako pierwsza dotarła straż miejska, której funkcjonariusze przystąpili do akcji ratunkowej i zabezpieczenia terenu”.

Warszawska Straż Miejska informuje na swojej stronie internetowej, że „w wyniku eksplozji ucierpieli ludzie – ranni zostali zabrani przez karetki pogotowia, są też ofiary śmiertelne”. Siła eksplozji była tak duża, że szczątki samochodu zostały rozrzucone na kilkadziesiąt metrów.

Na miejscu trwają działania służb – pobliski budynek jest ewakuowany, zabezpieczane są także pojazdy znajdujące się w pobliżu. W akcji ratunkowej biorą udział 4 zastępy straży pożarnej.

– Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala, dwie prawdopodobnie, co nie jest potwierdzone, zginęły na miejscu – powiedział aspirant sztabowy Grzegorz Szczeciak z Warszawskiej Straży Pożarnej.

fot. strazmiejska.waw.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!