Wiadomości

Wybuch gazu na plebanii kościoła w Katowicach. Są poszkodowani

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Straszna sytuacja w Szopienicach… Nastąpił wybuch gazu na ul. Bednorza 20 w budynku probostwa parafii ewangelicko-augsburskiej i zawaliła się część kamienicy… Na miejscu działają zastępy straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, policji oraz pogotowia gazowego. W SP nr 55 i w TPS wybite zostały okna, ale na szczęście trwają ferie zimowe” – poinformowali w mediach społecznościowych przedstawiciele Rady Dzielnicy Szopienice-Burowiec, którzy zamieścili film z miejsca wypadku.

– Do wybuchu doszło w pomieszczeniach plebanii kościoła. W chwili wybuchu w budynku siedem osób powinno być w środku i na obecną chwilę wszystkie te osoby są wyprowadzone. Najprawdopodobniej tyle osób, ile mogło być w środku, tyle zostało wydobytych, czy ewakuowanych – poinforował podkomisarz Łukasz Kloc z katowickiej policji.

Wybuch nastąpił ok. 8.30 rano w budynku przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Szopienicach. Siła eksplozji była tak duża, że w pobliskich budynkach powypadały szyby, a nawet całe okna. Na miejscu są przedstawiciele wszystkich służb, trwa akcja ratownicza z udziałem kilkunastu jednostek straży pożarnej. Według policji po wybuchu zawaliła się połowa budynku.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!