Wiadomości

Wybory w Rudzie Śląskiej: Przegrana kandydata PiS

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W niedzielę w Rudzie Śląskiej odbyły się przedterminowe wybory na prezydenta miasta. Frekwencja wyniosła 31,55 proc. Pierwsza tura przedterminowych wyborów w Rudzie Śląskiej nie przyniosła rozstrzygnięcia. W drugiej zmierzą się Michał Pierończyk i Krzysztof Mejer.

Wyniki głosowania (według liczby otrzymanych głosów) prezentują się następująco:

1. Pierończyk Michał Walerian – 11 590
2. Mejer Krzysztof Rafał – 8547
3. Wesoły Marek Jacek – 8406
4. Mol Maciej Piotr – 1366
5. Toboła Krzysztof Zbigniew – 789
6. Dankiewicz Paweł Arkadiusz – 567
7. Milas Jolanta Elżbieta – 562

W związku z tym, że w pierwszej turze żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, 25 września zostanie przeprowadzone ponowne głosowanie, w którym wezmą udział Michał Pierończyk i Krzysztof Mejer.

W drugiej turze zabraknie kandydata wspieranego przez PiS Marka Wesołego. 17 sierpnia poparcia udzielił mu prezes Jarosław Kaczyński. – Pan Marek Wesoły, poseł naszego klubu (…) jest człowiekiem, który może w tym mieście zrobić wiele dobrego. Ma doświadczenie biznesowe, doświadczenie polityczne, czyli wszystko, co jest potrzebne, żeby dobrze wypełniać funkcję prezydenta stutysięcznego miasta – mówił Kaczyński.

Nowym prezydentem Rudy Śląskiej zostanie ten kandydat, który w drugiej turze otrzyma większą liczbę ważnie oddanych głosów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!