Gospodarka Wiadomości

„Wyborcza” na równi pochyłej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że kolejne doniesienia dotyczące rynku dystrybucji prasy niezmiennie przynoszą wieść, która z pewnością napawa smutkiem Adama Michnika – sprzedaż „Gazety Wyborczej” leci na łeb na szyję. Wedle ostatnich notowań „Gazetę Wyborczą” wyprzedził „Super Express”, w ten sposób zepchnięta ona została na trzecią pozycję pośród ukazujących się w Polsce dzienników. Wygląda a to, że nawet Soros nie jest już w stanie jej uratować.

 

Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich w październiku br. pozostał „Fakt”. Drugie miejsce zajął „Super Express”, który po raz pierwszy w historii wyprzedził „Gazetę Wyborczą” – wynika z danych ZKDP opracowanych przez Wirtualnemedia.pl.

 

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) w październiku 2016 roku wyniosła 266.940 egz., czyli o 10,71 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

 

Z trzeciej na drugą lokatę ze sprzedażą ogółem wynoszącą 135.685 egz. awansował „Super Express” (ZPR Media). Jego wynik jednak zmniejszył się o 5 proc.

 

Na ostatnią lokatę podium spadła „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół najbardziej w zestawieniu – o 13,14 proc. (do 135.277 egz.). Jak wynika z analizy portalu „wirtualnemedia.pl”, po raz pierwszy w historii „Super Express” miał wyższą średnią miesięczną sprzedaż, niż „Gazeta Wyborcza” (przewaga pomiędzy tymi tytułami w październiku br. wyniosła 408 egz.).

 

Na kolejnych miejscach uplasowały się „Rzeczpospolita” (52.139 egz.) oraz konkurencyjny „Dziennik Gazeta Prawna” (42.498 egz.).

 

Jedynym wzrostem pochwalić się mogła wydawana przez Forum „Gazeta Polska Codziennie”, która znalazła się na siódmej pozycji. Jej średnia sprzedaż ogółem zwiększyła się o 2,92 proc. i wyniosła 19.890 egz.

 

/wirtualnemedia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!