Wiadomości

Wtargnął do kościoła z nożem, został aresztowany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze SPPP w Legnicy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ściany świątyni oraz włamania do skarbonek kościelnych na datki. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 35-latkowi czterech zarzutów, a straty jakie spowodował swoim przestępczym działaniem opiewają na kwotę około 2 tys. złotych. Sąd na wniosek prokuratury i policjantów zastosował wobec mężczyzny dwumiesięczny areszt. 35-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

26 kwietnia br., około godziny 16.00 policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy udali się na ulicę Ojców Zbigniewa i Michała, gdzie miał przebywać bardzo pobudzony mężczyzna. Jak się okazało 35-latek kilka godzin wcześniej wtargnął do kościoła z nożem i uszkodził nim ścianę świątyni oraz powyrywał uchwyty na gaśnice. Funkcjonariusze zatrzymali wandala i osadzili go w policyjnej celi.

W toku wykonywanych czynności okazało się, że 35-latek ma na sumieniu kilka przestępstw popełnionych w dwóch kościołach na terenie Legnicy. Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu udowodnili i przedstawili mężczyźnie łącznie cztery zarzuty: dwa włamania do skarbonek kościelnych na datki i kradzież z nich pieniędzy, usiłowanie włamania do skarbonki, a także zniszczenie mienia. 35-latek swoim zachowaniem okazał rażące lekceważenie porządku prawnego, dlatego śledczy przedstawili wszystkie te zarzuty o charakterze chuligańskim. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratury i policjantów zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/Policja Legnica/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!