Felietony

Wstrząsający reportaż z obozu uchodźców na greckiej wyspie Lesbos, gdzie rządzi ISIS

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według reporterów Deutsche Welle, organizacja terrorystyczna, która określa się jako część siatki ISIS, sprawuje faktyczne rządy w obozie uchodźców Moria na greckiej wyspie Lesbos.

Obóz jest pełen dżihadystów. Sprzedają narkotyki, a także telefony komórkowe, pożyczają pieniądze z odsetkami. Kradną i rabują

Film nosi tytuł „Terror w Obozie Uchodźców Moria”. Reporterzy DW zainstalowali ukryte kamery współpracującym z nimi mieszkańcom obozu, dzięki czemu można zobaczyć panujące tam żywe piekło.

Byli mieszkańcy obozu opisali Morię jako miejsce przeklęte. Ponad 8000 osób żyje w nim w potwornych warunkach. W założeniach obóz miał pomieścić około 2500 osób.

Mówią, że grupa 50 syryjskich uchodźców z rejonu Deir az Zaur, która niedawno przybyła do Morii, całkowicie zdominowała życie w obozie, stosując prawo szariatu na całym jego terenie.

Urządzali polowania na Kurdów, jednemu z nich grozili, że podetną mu gardło

– Oni są fanatykami! Mówią o nich: złodzieje, gwałciciele, mordercy i tym podobne. Mają najgorszą ideologię. Mówią, że jeśli nie jesteś muzułmaninem, mogą cię zgwałcić … – mówi do kamery ów Kurd.

Reporterzy DW twierdzą, że niemieckie tajne służby potwierdziły, iż posiadają wiarygodne informacje o działalności ISIS na terenie obozu.

Kolejne sceny zarejestrowane kamerą: „Obóz jest pełen dżihadystów. Sprzedają narkotyki, pożyczają pieniądze z odsetkami i sprzedają wszystko, jak telefony komórkowe. Kradną i rabują …”

Reporterzy twierdzą też, że jeden z liderów organizacji otworzył w obozie stołówkę, dzięki czemu może sprzedawać tam haszysz, miękkie i twarde narkotyki, a każdy, kto nie zgadza się z jego działalnością, zostaje pobity.

W obozie Moria symbole Państwa Islamskiego są wszechobecne, na drzwiach i ścianach, co pokazują ukryte kamery. Jednak nie wiadomo, jak islamiści są zorganizowani. Istnieją obawy, że niektórzy islamiści już opuścili Lesbos i są teraz w Atenach, skąd mogą udać się do Europy Zachodniej.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!