Wiadomości

Wśród zatrzymanych przez CBA obecny dowódca 6 Batalionu Dowodzenia w Krakowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzech żołnierzy zatrzymanych podczas czynności prowadzonych wspólnie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i Żandarmerię Wojskową. Zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty korupcyjne oraz oszustwa.

Funkcjonariusze krakowskiej Delegatury CBA przy udziale funkcjonariuszy z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie oraz Placówki Żandarmerii Wojskowej w Bielsku-Białej zatrzymali trzech żołnierzy pełniących służbę wojskową w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie, 18 Batalionie powietrznodesantowym w Bielsku-Białej oraz 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rząsce. Wśród zatrzymanych jest obecny dowódca 6 Batalionu Dowodzenia w Krakowie – ppłk Paweł Ż.

Czynności wykonano na polecenie Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Zatrzymani w prokuraturze usłyszeli zarzuty korupcyjnej oraz oszustwa. Ustalenia śledczych wskazują na nieprawidłowości w rozdysponowywaniu środków publicznych MON oraz przyjmowaniu korzyści majątkowych w zamiana za ,,pomoc” w przeniesieniu do innej jednostki. Wobec zatrzymanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

Jest to dalszy ciąg zatrzymań w sprawie korupcji w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie, w której głównym podejrzanym w sprawie jest poprzedni dowódca tej jednostki ppłk Marcin M. Dotychczas zarzuty usłyszało już 47 osób podejrzanych, głównie żołnierzy 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie oraz innych jednostek wojskowych na terenie województwa małopolskiego, śląskiego i łódzkiego. Z uwagi na rozwojowy charakter śledztwa oraz pojawiające się w nim nowe wątki niewykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!