Wiadomości

Współpracownik Polsatu atakował Sośnierza, stacja rozwiązała z nim umowę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Telewizja Polsat rozwiązała umowę z współpracownikiem, który odnosił się agresywnie do posła Dobromira Sośnierza podczas środowych demonstracji przed Sejmem – informuje portal „Media Narodowe”. Stacja podkreśla, że nie był on wtedy w pracy.

W środę wieczorem kilkaset osób zebrało się przed Sejmem, by wyrazić swój sprzeciw przeciwko przyjęciu przez Izbę noweli ustawy medialnej. W pewnym momencie doszło do aktów przemocy wymierzonymi przez zgromadzonych wobec posła Konfederacji Dobromirem Sośnierzem. Poseł opuścił teren Sejmu w asyście policji.

Był tam też dziennikarz współpracujący z Telewizją Polsat. Jak informuje portal Media Narodowe dziennikarz “był wśród grupy osób, która z agresją odnosiła się do polityka Konfederacji”. – W wulgarny sposób wyzywał posła Dobromira Sośnierza – czytamy. “Chodź tu k…wo. Oddaj immunitet i chodź tu k…wa” – krzyczał dziennikarz do parlamentarzysty. Film z takim nagraniem jest załączony przez portal. – W pewnym momencie skonfrontował się z posłem twarzą w twarz. Zdjęcia szybko obiegły internet. Jak sam tłumaczy, nawet nie dotknął posła Konfederacji – dodaje portal.

Portal zapytał także telewizję, czy pracownik ich stacji był na proteście w godzinach pracy czy poza nimi, a także, czy zostaną wyciągnięte wobec niego konsekwencje dyscyplinarne. “Był to nasz współpracownik, nie był zatrudniony na etacie. Nie był wówczas w pracy. Umowa została rozwiązana” – powiedział “Mediom Narodowym” Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat i Grupy Polsat Plus.

Kom. Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji informował wcześniej, pytany o zajścia przed Sejmem, że “zostały wszczęte czynności w kierunku naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego”. Jak zaznaczył, czynności zostały podjęte “w związku z filmikami i doniesieniami medialnymi”.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!